Politiķis ir tikai cilvēks
Biedrība "Attīstības platforma YOU+" sadarbībā ar Aizputes jauniešu IDEJU MĀJA projekta "Jauniešu vienas pieturas aģentūra" ietvaros no š.g. marta līdz augustam organizēja tikšanās ar Liepājas un Dienvidkurzemes novada deputātiem.
Pasākumu cikla "Politiķis ir tikai cilvēks" ietvaros tika noorganizēti 24 pasākumi, kuros jaunieši tikās ar visiem 15 Liepājas pilsētas deputātiem un 18 Dienvidkurzemes novada deputātiem ar mērķi neformālā gaisotnē iepazīties, ilgtermiņā veicinot jauniešu līdzdalību un iesaisti vēlēšanu procesos.
6 mēnešu laikā jaunieši ar deputātiem piedalījās visdažādākajās aktivitātēs - gan sportiskās, gan izzinošās. Kopīgi pavadot laiku bija iespēja gan jautri pavadīt laiku, gan izkāpt no komforta zonas, gan iepazīt Liepāju un Dienvidkurzemes novadu no cita skata punkta, gan iepazīt deputāta ikdienu, taču pats galvenais visos pasākumos ir tas, ka jauniešiem izdevās iepazīt deputātus tuvāk un pārliecināties, ka politiķis tik tiešām ir tikai cilvēks.

Jau drīzumā būs pieejams arī video un īsfilmas atskats uz visiem pasākumiem.

Paldies visiem deputātiem, kuri iesaistījās projektā, paldies jauniešiem par dalību un paldies visiem iesaistītajiem, bez kuriem šie pasākumi nebūtu tādi kādi tie bija.

Pasākumi tika īstenoti projekta "Jauniešu vienas pieturas aģentūra" ietvaros.
Projektu "Jauniešu vienas pieturas aģentūra" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EZZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".
LIEPĀJA
3. MARTS 2022
plkst. 15:00-17:00
3. MARTS 2022
plkst. 15:00-17:00
ATIS DEKSNIS
Domes priekšsēdētāja vietnieks
LOC ledus hallē jaunieši tikās ar Liepājas valstspilsētas deputātu, domes priekšsēdētāja vietnieku, Ati Deksni. Pasākuma laikā kopā ar HK Liepāja hokejistiem un treneriem jaunieši iepazina LOC ledus halli, iejutās hokejista ikdienā sākot ar trenažiera zāli un beidzot ar formas un ekipējuma uzvilkšanu. Tāpat arī jaunieši diskusiju laikā uzzināja kāda ir deputāta ikdiena un kā norisinās domes sēdes. Jauniešiem personīgi iepazina politiķi kā cilvēku ar saviem hobijiem un interesēm.
24. MARTS 2022
plkst. 14:00-16:00
24. MARTS 2022
plkst. 14:00-16:00
JĀNIS VILNĪTIS
Liepājas valstspilsētas deputāts
CF Liepāja sporta klubā jaunieši tikās ar Jāni Vilnīti. Pasākuma laikā jaunieši kopā ar deputātu trenera pavadībā kārtīgi izkustējās aizvadot intensīvu treniņu, savukārt pasākuma otrajā daļā visiem bija iespēja atpūsties vienlaicīgi uzzinot vairāk par Jāņa Vilnīša ikdienu ārpus deputāta amata.
19. APRĪLIS 2022
plkst. 08:00-14:00
19. APRĪLIS 2022
plkst. 08:00-14:00
AGRIS MERTENS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Jaunieši ciemojās Dr. Mertena korsetes veikalā un Liepājas reģionālajā slimnīcā pie deputāta Agra Mertena. Jauniešiem bija unikāla iespēja klātienē vērot divas operācijas kā arī uzzināt kā top inovatīvās Dr. Mertena muguras akupresūras korsetes. Pasākuma laikā, vērojot korsešu ražošanas procesu, operācijas, iepazīstot operāciju zāli un sarunājoties, iepazinām kāda ir politiķa ikdiena ārpus deputāta amata. Tāpat sarunu laikā, jaunieši tika motivēti sekot saviem mērķiem, pieņemt izaicinājumus, darīt un nepadoties.
27. APRĪLIS 2022
plkst. 13:00-15:00
27. APRĪLIS 2022
plkst. 13:00-15:00
LINDA MATISONE
Liepājas valstspilsētas deputāte
Jaunieši tuvāk iepazina Liepājas valstspilsētas deputāti Lindu Matisoni. Pasākuma pirmo daļu aizvadījām kopā Lindas Matisones ģimenei tuvajiem dzīvniekiem - zirgiem. Katram jaunietim bija iespēja izbaudīt iespēju būt zirga mugurā, kas dažiem jauniešiem pat bija iespēja pārvarēt savas bailes. Pasākuma otro daļu veltījām sarunām, kurās jaunieši uzzināja ne tikai to kāds bija Lindas ceļš līdz politikai, kādas ir viņas svarīgākās vērtības dzīvē, kādu mūziku viņa klausās un kādas ir viņas lielākās bailes, bet arī diskutēja par to kā un cik nozīmīgi ir jauniešiem būt aktīviem un iesiastīties lēmumpieņemšanas procesos.
29. APRĪLIS 2022
plkst. 10:00-12:00
29. APRĪLIS 2022
plkst. 10:00-12:00
ULDIS LIPSKIS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Jaunieši politiķi kā cilvēku iepazina deputātu Uldi Lipski. Tā kā Ulda ikdiena ārpus deputāta amata ir Liepājas simfoniskā orķestra vadīšana, tikāmies koncertzālē "Lielais dzintars", kur jauniešiem bija iespēja gan apskatīt koncertzāli no cita skata punkta, gan uzzināt dažādus faktus par koncertzāles tapšanu un par darbu tajā. Diskusiju laikā, runājot gan par skolas gadiem, gan par karjeras ceļiem, gan par ikdienu orķestrī un politikā, jaunieši iepazina deptātu tuvāk. Tāpat arī Uldis izteica jauniešiem novēlējumu - nekad nebaidieties uzdot sev jautājumu kas ir mans ceļš un ko darot būšu laimīgs.
3. MAIJS 2022
plkst. 13:30-15:30
3. MAIJS 2022
plkst. 13:30-15:30
HELVIJS VALCIS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā jaunieši tikās ar skolas direktoru un deputātu Helviju Valci. Pasākuma laikā jaunieši aktīvi pavadīja laiku dažādās aktivitātēs un spēlē, kurā jaunieši iejutās dažādās lomās - kā skolas vadība, kā pilsētas dome, kā skolēnu pašpārvalde un kā paši jaunieši. Protams, pasākums neiztika bez diskusijām, lai iepazītu politiķi kā tikai cilvēku. Tika diskutēts gan par skolas vēsturi, gan par karjeras ceļiem, gan par to kāds Helvijs bija jaunieša gados, gan arī par to kāda ir ikdiena politikā un kāpēc jauniešiem vajadzētu būt pilsoniski aktīviem.
18. MAIJS 2022
plkst. 13:30-15:30
18. MAIJS 2022
plkst. 13:30-15:30
GUNĀRS ANSIŅŠ
Liepājas domes priekšsēdētājs
Jaunieši vienojās kopīgā velobraucienā ar deputātu un domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Pasākumā iepazina Liepājas bāku un jaunliepājas ostas teritoriju. Visa brauciena laikā jauniešiem bija iespēja gan uzzināt interesantus faktus par Liepājas infrastruktūru, gan ielūkoties vietās, kur ikdienā iedzīvotājiem pieeja ir liegta. Pasākuma laikā, protams, pārliecinājāmies, ka politiķis tik tiešām ir tikai cilvēks. Sarunās ar Gunāru Ansiņu, jauniešiem bija iespēja uzzināt kāda ir pilsētas mēra ikdiena un kā pats Gunārs ir nokļuvis līdz šadam amatam. Uzzinājām arī kādi ir viņa ikdienas izaicinājumi un kāpēc šī profesija ir tik tuva. Tāpat sarunas iedvesmoja jauniešus nepadoties pie neveiksmēm, jo katram izaicinājumam, taču ir arī sava vērtība.
19. MAIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
19. MAIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
ULDIS HMIEĻEVSKIS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Kopā ar deputātu Uldi Hmieļevski, jaunieši devās velobraucienā pa bijušā Liepājas Metalurga teritoriju. Pasākumā jaunieši devās ekskursijā, kurā bija iespējams uzzināt interesantus faktus gan par metalurga vēsturi, gan tagadni, gan plānoto nākotni. Pasākuma turpinājumā jaunieši iepazina politiķi kā tikai cilvēku - gan to kāds Uldis bija jaunieša vecumā, kāds ir viņa mīļākais sporta veids un kāda ir viņa ikdiena, gan arī to kāds ir bijis viņa karjeras ceļš un ar kādu mērķi viņš ir nonācis politikā. Atmiņā palicis arī Ulda novēlējums jauniešiem: uzdrīkstēties, nebaidīties un realizēt mērķus ar visiem saviem spēkiem - varbūt izdosies varbūt neizdosies, taču zināms ir viens, ja neuzdrīkstēsimies, tad pilnīgi noteikti neizdosies.
7. JŪNIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
7. JŪNIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
EDVĪNS STRIKS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Jaunieši tikās ar deputātu, Liepājas Reģionālās slimnīcas vadītāju un ārstu, Edvīnu Striku. Pasākuma laikā Edvīns iepazīstināja jauniešus ar slimnīcu, izveidot nelielā ekskursijā. Pasākuma otrā daļa, protams, tika veltīta sarunām, lai iepazītu politiķi kā tikai cilvēku. Jaunieši uzzināja gan kāda ir viņa profesiju ikdiena, gan kāds ir bijis pats Edvīna karjeras ceļš. Tāpat arī pēc daudzajām sarunām par medicīnu, jaunieši tika iedvesmoti izvēlēties medicīnu kā nākotnes profesiju. Jaunieši noteikti ieguva daudzas atziņas no sarunām, bet galvenais novēlējums jauniešiem - esiet uzņēmīgi, nebaidieties pieņemt lēmumus, izmantojot to, kas jums ir dots un dodoties tikai uz priekšu.
9. JŪNIJS 2022
plkst. 04:00-07:00
9. JŪNIJS 2022
plkst. 04:00-07:00
VILNIS VITKOVSKIS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Agrā rītā kopā ar deputātu Vilni Vitkovski jaunieši sagaidīja saullēktu uz supiem. Pēc saulēkta sagaidīšanas supu izbraucienā, pasākums turpinājās ar sarunām, kurās jaunieši uzzināja gan to kā Vilnis ir nokļuvis politiķa karjerā, gan to kāds viņš pats ir bijis jaunieša vecumā. Atziņa no pasākuma noteikti būtu nebaidīties izkāpt no komforta zonas, kas arī pierādījās pasākuma laikā, kad daudziem jauniešiem nācās pārvarēt bailes un izmēģināt ko jaunu.
10. JŪNIJS 2022
plkst. 09:30-11:30
10. JŪNIJS 2022
plkst. 09:30-11:30
MODRIS ŠVEIDUKS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Kopīgā basketbola un volejbola spēlē jaunieši vienojās ar deputātu un uzņēmēju Modri Šveiduku. Pasākums iesākās ļoti pozitīvi un aktīvi, savukārt, pasākuma otra daļa tika veltīta sarunām, kurās jaunieši uzzināja, kādēļ Modris izvēlējās iet politikā, kas viņam dzīvē ir vissvarīgākais, kā arī, kas Modri dzen dzīvē uz priekšu. Jaunieši noteikti ieguva kādas atziņas no sarunas, bet deputāts īpaši uzsvēra to, cik svarīgi ir sapņot un mazāk patērēt laiku tehnoloģijās, jo tas ir lielākais laika zaglis mums visiem.
16. JŪNIJS 2022
plkst. 15:00-17:00
16. JŪNIJS 2022
plkst. 15:00-17:00
DACE BLUĶE
Liepājas valstspilsētas deputāte
Jaunieši tikās ar muzikoloģi un deputāti Daci Bluķi. Pirmajā pasākuma daļā jaunieši devās braucienā ar vilcieniņu LIbau Train un baudīja Liepājas skatus. Pēc brauciena jaunieši neformālā gaisotnē ar sarunām uzzināja, kā Dace nokļuva politikā, kāda ir mūzikas nozīme viņas dzīvē, rakstura īpašības, kas jāpiemīt politiķim. Tāpat Dace uzsvēra, ka jauniešiem ir svarīgi piedalīties vēlēšanās un būt aktīviem.
5. JŪNIJS 2022
plkst. 16:00-18:00
5. JŪNIJS 2022
plkst. 16:00-18:00
ULDIS SESKS
Liepājas valstspilsētas deputāts
Jaunieši devās izbraucienā pa Liepājas Speciālo ekonomisko zonu iepazīstot tās teritoriju ar deputātu Uldi Sesku. Visa brauciena laikā jauniešiem bija iespēja gan uzzināt interesantus faktus par Liepājas infrastruktūru, gan ielūkoties vietās, kur ikdienā iedzīvotājiem pieeja ir liegta. Pasākuma laikā, protams, jaunieši pārliecinājās, ka politiķis tik tiešām ir tikai cilvēks. Sarunās ar Uldi, jaunieši uzzināja kāda ir deputāta ikdiena un kā ir veicies nonākt līdz vietai, kur pašlaik viņš ir. Tāpat arī jaunieši uzzināja kādi ir viņa ikdienas izaicinājumi un kāpēc šī profesija ir tik tuva.
1. AUGUSTS 2022
plkst. 17:00-19:00
1. AUGUSTS 2022
plkst. 17:00-19:00
LUDMILA RJAZANOVA & HELĒNA GERILOVIČA
Liepājas valstspilsētas deputātes
Jaunieši tikās ar deputātēm Ludmilu Rjazanovu un Helēnu Geriloviču. Pasākuma pirmā daļa tika pavadīta aktīvi ar kopīgu pludmales tenisa spēli. Bija gan smiekli, gan komandas gars, kas pavadīja visas spēles laiku. Pasākuma otrajā daļā jaunieši deputātes iepazina tuvāk. Helēna un Ludmila pastāstīja, ar ko nodarbojas ārpus politikas, savām interesēm, gan arī par darbu politikā. Tāpat arī deputātes jauniešiem novēlēja būt aktīviem un visu darīt pēc labākās sirdsapziņas.
DIENVIDKURZEME
Sadarbībā ar Aizputes Jauniešu "IDEJU MĀJA"
8. MARTS 2022
plkst. 14:00-16:00
8. MARTS 2022
plkst. 14:00-16:00
ANDRIS JANKOVSKIS & RAIVIS KALĒJS
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāti
Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē deputāti tikās ar jauniešiem, lai spēlētu spēli "Pārnesums". Sportiskā aktivitāte nokausēja gan deputātus, gan jauniešus, bet veicināja sadarbības un komunikācijas prasmes.
25. MAIJĀ 2022
plkst. 12:00-14:00
25. MAIJĀ 2022
plkst. 12:00-14:00
ANDRIS JEFIMOVS & JURIS GRASMANIS
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāti
"Vaiņodes beķerejā" kopā ar Vaiņodes jauniešiem gatavoja un cepa picas maizes krāsnī. Kamēr pica cepās krāsnī, jaunieši ar deputātiem apsēdās uz Vaiņodes stacijas trepītēm un parunāja par dzīvi, deputātu pirmajām darba pieredzēm, uzzināja, kāpēc deputāti iesaistījušies politikā un kā jaunieši var iesaistīties lēmumu pieņemšanā Dienvidkurzemē.
30. MAIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
30. MAIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
LINARDS TIĻUGS & RAIMONDS REINIS
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāti
Deputāti kopā ar Kazdangas un Aizputes jauniešiem piedalījās laser tag spēlē "Lauku Kūrortā". Katram no deputātiem bija sava jauniešu komandā un kopējiem spēkiem viņi mēģināja izpildīt sagatavotās misijas un uzdevumus. Spēles laukumā visu spēles laiku valdīja spriedze, taču gan jaunieši, gan deputāti spēli noslēdza ar platiem smaidiem un slapjām mugurām. Lai atgūtu spēkus, pie uzkodu galda visi kopā pārrunāja, kādus lēmumus deputāti ir pieņēmuši, izvēloties savu karjeras ceļu, kā arī uzzināja, ka neko šinī ceļā nemainītu un par deputātu lielākajām bailēm un pieredzēm, kuras izmainījušas visu viņu dzīvi.
30. MAIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
30. MAIJS 2022
plkst. 14:00-16:00
SANDRIS BĒČA
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāts
Šoreiz deputāts ar Nīcas jauniešu centra jauniešiem tikās atpūtas bāzē "Ods", lai dotos trakulīgā izbraucienā pa meža bezceļiem ar visurgājēju. Brauciena laikā tika iegūta laba deva adrenalīna, un trakulīgais brauciens kopā ar deputātu jauniešiem paliks atmiņā uz ilgu laiku. Pasākuma mierīgākajā daļā jaunieši ar deputātu konstruktīvi un atvērti runāja par izaicinājumiem un pieredzēm, kas ir svarīgas gan jauniešiem, gan lēmumu pieņēmējiem.
8. JŪNIJS 2022
plkst. 12:00-14:00
8. JŪNIJS 2022
plkst. 12:00-14:00
EDGARS PUTRA & DZINTARS KUDUMS
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāti
Jaunieši ar deputātiem tikās Edgara Putras ģimenes saimniecībā "Pīlādži". Pasākuma pirmā daļa bija veltīta saimniecības iepazīšanai, apskatot dārzniecību, galvenajā ēkā uzzinot vairāk par pašu saimniecību ar prezentācijas palīdzību, kā arī ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja doties izbraucienā ar lielos saimniecības traktoru. Edgars Putra un Dzintars Kudums jauniešiem atgādināja, ka katram no viņiem sava balss ir jāizmanto, jo bez jauniešiem – nekādi! Dalībniekiem prātā palikuši arī Dzintara Kuduma vārdi: ,,Jūsu lielākā bagātība ir tāda, ka jums viss vēl ir priekšā!"
27. JŪNIJĀ 2022
plkst. 14:00-16:00
27. JŪNIJĀ 2022
plkst. 14:00-16:00
LAILA ROGA & PATRĪCIJA ANDERSONE
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputātes
Ziemupē deputātes tikās ar jauniešiem ēst gatavošanas izaicinājumā, kur nepilnas stundas laikā tika pagatavoti gan saldie, gan sāļie ēdieni. Sarunas sākās jau ēst gatavošanas laikā un darbi noritēja raiti, jo, kā atzina abas deputātes, kulinārija ir viņu sirds lieta. Pie kopīgi klātā galda sarunas raisījās un jauniešiem deputātes pastāstīja par savu pieredzi izglītības ceļā, cik liela nozīme ir tuvinieku atbalstam un kā tas palīdz nonākt līdz mērķiem, kā saviem bērniem un skolniekiem deputātes vienmēr māca būt atklātiem, pat, ja sanākušas nepatikšanas un aicināja to darīt arī jauniešiem, kas piedalījās pasākumā.
28. JŪNIJĀ 2022
plkst. 14:00-16:00
28. JŪNIJĀ 2022
plkst. 14:00-16:00
GUNDARS SISENIS & JĀNIS VITRUPS
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāti
Jaunieši ar deputātiem tikās Aizputes jauniešu "IDEJU MĀJĀ", kur kopā atjaunoja mēbeles. Ja sākotnēji bija iecerēts, ka deputāti ar jauniešiem mēģinās atjaunos kādu beņķīti, tad uzsākot uzdevumu visi aizrāvās ar uz ķērās pie lielajiem atpūtas krēsliem. Ja pietrūka materiāli, tika atrasti atjautīgi risinājumi, ja bija nepieciešams dalīties, tad tika atrasti vidusceļi, bet neviens dalībnieks nebija atraujams no uzdevuma izpildes pat, ja laiks bija beidzies, jo krēsli bija jāpabeidz, pirms varēja sēsties pie galda, lai nobaudītu saldējuma kokteiļus un uzzinātu vairāk par deputātiem.
12. JŪLIJĀ 2022
plkst. 16:00-18:00
12. JŪLIJĀ 2022
plkst. 16:00-18:00
AIVARS PRIEDOLS
Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs
Pasākuma ietvaros deputāts tikās ar Vaiņodes jauniešiem, kas nesen, pateicoties pagasta pārvaldes atbalstam, ir tikuši pie jauniešu telpām. Kad ieradās pasākuma dalībnieki, telpas bija tukšas, bet jauniešiem jau ir plāns, ko viņi vēlas šeit redzēt, tāpēc pasākuma laikā kopā ar priekšsēdētāju tika veikti pirmie soļi, pārkrāsojot telpas sienas gaišā krāsā un izveidojot tāfeles sienu. Kamēr pirmā krāsas kārta žuva, pie pīrāgiem un uzkodām noritēja sarunas par priekšsēdētāja ceļu politikā, par spontānāko lēmumu viņa dzīvē - darba vietas maiņu, par bērnības sapni kļūt par galveno inženieri un par pirmo darba pieredzi Embūtē. Pasākuma noslēgumā Aivars Priedols jauniešiem atgādināja: "Viss dzīvē ir jāizmēģina, lai nav, ko nožēlot un ir, ko atcerēties!"
13. JŪLIJĀ 2022
plkst. 12:00-14:00
13. JŪLIJĀ 2022
plkst. 12:00-14:00
AIVARS GALECKIS, JĀNIS VEITS &
ANDREJS RADZEVIČS

Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāti
Kopā ar jauniešiem devās izbraucienā ar laivu pa Sakas upi. Izbraucienu ar laivu pavadīja Ģirta Vagotiņa - Vaguļa stāsti, kas bija brauciena aizraujošākā daļa. Pēc brauciena jaunieši deputātiem pastāstīja par saviem nākotnes plāniem, savukārt deputāti jauniešiem par savu dzīves pieredzi, par lēmumu pieņemšanu, par politiku un to, ka novados tādas lielās politikas nav, šeit noris vairāk saimnieciskā darbība. Kad pasākuma laikā tika runāts par līdzdalību, Jānis Veits izteica domu: "Sapņu ir tik daudz un, ja nav neviena, kas aizstāv jūsu intereses, ir jāiet pašam!"
15. JŪLIJĀ 2022
plkst. 12:00-14:00
15. JŪLIJĀ 2022
plkst. 12:00-14:00
GATIS KALNIŅŠ
Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputāts
Tikās ar jauniešiem Kazdangas pilī, kur devās nelielā orientēšanās spēlē, iepazīstot informāciju par Kazdangu un tās vēsturi. Orientēšanās spēlē bija vienkāršāki jautājumi un arī tādi, kuru izzināšanai bija nepieciešams izskriet visus pils stāvus, lai atrastu pareizo atbildi. Spēles noslēdzās ar ļoti oficiālu uzrunu no pils balkona, kuras nolasīšanu bija uzņēmies deputāts Gatis Kalniņš. Pēc uzrunas visi sēdās pie galda un cienājās ar saldējumu no vietējā "Kazbāra" un dažādiem citiem gardumiem. Sarunu laikā deputāts jauniešiem stāstīja par saviem hobijiem, kāpēc sports ir svarīga sastāvdaļa, ja strādā profesijā, kur ir paaugstināti stresa apstākļi, par pieredzi kā vetārstam un to, ko skolā vetārstiem neiemāca, bet kas ir ļoti svarīgi, lai spētu veikt savus darba pienākumus. Viņš aicināja jauniešus iesaistīties jauniešu organizācijās un jauniešu centru darbībā, kas palīdzēs veicināt viņu iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.
Made on
Tilda