INTERVIJA AR KRISTERU JANSONU
Sveiciens martā! Ir klāt ilgi gaidītais pavasara mēnesis. Nu jau pavisam drīz varēsim baudīt vairāk saules un siltumu, kas dos mums visiem enerģiju darīt lietas. Arī es savā ikdienā varu novērot to, ka esmu palicis daudz enerģiskāks un smaidīgāks. Laikam jau tā saules, tomēr, man pietrūka.
Deniss Demčenko
Kristers Jansons
Marta pirmajā intervijā vēlos atkal jūs visus iepazīstināt ar kādu aktīvu un sportisku jaunieti. Šoreiz tas ir 18 gadīgais Kristers Jansons, kurš nodarbojas ar ielu vingrošanu, kā arī ir aktīvs sporta biedrības Workout Generation dalībnieks. Tajā visā vēl ietilpst vilkšanās pie svariem un brīvo triku izpilde. Ikdienā Kristers ar komandu, sezonas laikā, dodas uz dažādām sacensībām. Martā arī ir plānotas sacensības Rīgā un ne tikai.
Bez šīm visām aktivitātēm Kristers ikdienā strādā. Ir absolvējis Nīcas vidusskolu, taču pēc mācībām nolēmis vienu gadu atpūsties no skolas un padarīt kaut ko citu. Uz Liepāju ir pārvācies pavisam nesen, kā rezultātā aktīvāk varējis pievērsties sportam un katru dienu trenēties.
Es savu sporta karjeru iesāku ar futbolu. Divus gadus biju viens no Nīcas futbola komandas locekļiem, taču tas man apnika. Vēlējos pamēģināt kaut ko ekstrēmāku. Tad es izdomāju pamēģināt galda tenisu. Astoņus gadus nospēlēju galda tenisu, taču arī tas man pēc tam apnika. Pēc tam Gvido Šalmam bija šovs Nīcas vidusskolas hallē. Tā bija halles atklāšana. Tur arī mani iepazīstināja ar ielu vingrošanu, kā rezultātā pirms aptuveni diviem ar pus gadiem es sāku nodarboties ar šo sporta veidu. Protams, viss sākās ar to, ka mēs ar draugiem gājām pievilkties pie stieņiem, lai kļūtu fiziski spēcīgāki.
Kristers Jansons
Kādēļ tieši sports?

Mani vecāki un vecvecāki arī ir sportojuši. Mēs esam tāda sportiska ģimene. Man tā īsti nekas cits vairāk arī nepiesaista. Vairāk interesē kustēties un darīt kaut ko aktīvu. Man arī pašam mājās ir stienis uz kura brīvajā laikā aktīvi trenējos.

Pastāsti nedaudz par savu ikdienas rutīnu.

Pārsvarā es no rītiem sāku darbu un strādāju līdz trijiem, četriem pēcpusdienā. Tad es dodos uz treniņu, kā arī pa ceļam ieskrienu kādā kafejnīcā un ātri paēdu. Pēc treniņa paliek tas mans brīvais laiks - kādas divas vai trīs stundas. Ja runājam par uzturu un ēdienu, kuru ikdienā uzņemu, es tā īsti nesekoju tam līdzi. Protams, cenšos izvairīties no taukainiem ēdieniem un ēdu daudz augļus. Neieteiktu lietot enerģiskos dzērienus. Daudziem sportistiem no tiem ir palicis slikti. Jāatzīst, ka pašam ir sanācis lietot šos dzērienus. Tas bija ceļā uz Rīgu, kur notika manas pirmās sacensības. Man drausmīgi nāca miegs, kā arī tajā rīta aizgulējos.
Pa lielam ir tā, ka to ko es mājās pagatavoju, to es arī ēdu. Man nav tāds speciāls uzturs. Jāpiemin, ka es arī uzturā iekļauju daudz riekstus. Tā ir tāda kā uzkoda sportistiem.

Kas Tevi iedvesmo turpināt sportot?

Man viens no vecvecākiem nodarbojās ar sportu, bet tas bija daudzus gadus atpakaļ. Viņš arī bija vingrotājs, tas mani ļoti iedvesmoja. Kā arī viens jaunietis no Ventspils. Viņš ir tāds spēcīgs sportists. Vienu reizi viņš apgalvoja, ka izpildīs visus iespējamos trikus, kurus arī veiksmīgi izpildīja. Katrā viņa video to arī var redzēt.
Kāda ir Tava cīņa ar motivācijas trūkumu?
Deniss Demčenko
Katram sportistam ir brīži, kad notiek gan kritumi, gan kāpumi. Man arī ir bijuši kritumi, taču kaut kādā veidā es sevi esmu saņēmis rokās un turpinājis iet tālāk. Līdz kaut kādam brīdim Tu kāp un viss ir ļoti labi, bet pēc tam Tu krīti. Taču tad Tu saproti savas kļūdas un turpini kāpt. Tā katrs sportists sevi pilnveido vēl vairāk. Kad trūkst motivācija, turpinu trenēties. Parunāju ar Gvido Šalmu, ko darīt tādos brīžos, jo viņš, kā zināms, ir profesionāls sportists. Viņš man dod kaut kādus ieteikumus un pēc tiem es arī vados, lai vairāk kāptu nekā kristu.

Tavā skatījumā Liepājā ir aktīvi, sportiski jaunieši?

Ja runājam tieši par ielu vingrošanu, tad manā draugu lokā tādu jauniešu ir daudz, bet, ja satieku kādu nepazīstamu loku, tur īsti neviens ar to nenodarbojas. Pārsvarā jau visi domā, ka nodarboties ar šo sporta veidu ir neiespējami. Kad es pats sāku ar to nodarboties, man daudzi teica, ka tas priekš manis būšot par grūtu, jo es augumā esmu diezgan garš. Es to visu nosviedu malā un nedomāju par to. Ja Liepāja vēlās, lai pilsētā būtu pēc iespējas vairāk jauniešu, kuri nodarbojas ar sportu un tiešām to vēlas darīt, bet nezina kā sākt, ir vajadzīgas vairāk afišas un informācija internetā par visām iespējām ko sniedz pilsēta. Arī Gvido Šalms pats ik pa laikam dodas vadīt dažādas lekcijas. Es pats piedalos šovos, kuros uzstājamies ar dažādiem trikiem kopā ar Workout Generation un citiem sportistiem no dažādām Latvijas pilsētām, līdz ar to jauniešiem ir interese un vēlme uzzināt kaut ko vairāk par ielu vingrošanas kustību.

Nīcā arī ir novērojama ielu vingrošana?

Nīcā vairāk atbalsta futbolu un airēšanu. Es ceru, ka nākotnē būs aktīvāka interese arī par ielu vingrošanu. Es biju aizsācis un mudināju visus nākt ar mani trenēties. Protams, bija tādi, kuri nāca, bet es absolvēju Nīcas vidusskolu un tad nācās pamest Nīcu.

Tev ir kāds konkrēts mērķis, kuru vēlies sasniegt saistībā ar ielu vingrošanu?

Īsti nē. Man ir plāns tālā nākotnē uzvarēt Latvijas čempionātā, bet sākumā ir jātiek līdz tam mērķim. Protams, ir jau nostādīti tālākie mērķi. Es vienmēr, sasniedzot kādu mērķi, nolieku jau nākamo. Nesen notika sacensības manēžā, saistībā ar ielu vingrošanu un man bija mērķis pievilkties ar 20 kilogramiem un tikt pirmajā trijniekā. Es ieguvu godpilno otro vietu. Mans nākamais mērķis ir Rīgas sacensībās atkal tikt pirmajā trijniekā. Ja netikšu, tad atkal būs uz ko tiekties un augt.

Ko Tu ieteiktu jauniešiem, kuri arī vēlās nodarboties ar ielu vingrošanu?

Ir jāgrib. Ir jāsporto un jādzīvo veselīgi. Nevajag baidīties, jo tur pat īsti nav no kā baidīties. Neveiksmes? Man arī dzīvē ir bijušas vairākas neveiksmes. Es esmu salauzis potīti tieši pirms sacensībām, bet es uzliku mērķi, ka vienalga startēšu tajās, neskatoties uz nekādām traumām. Galvenais ir tikt uz to pareizo ceļu un tad jau tālāk viss notiks pats no sevis.
Kristers Jansons
Šo interviju sagatavoja YOU+ radošais redaktors, jaunietis, kurš praktizē savas kompetences, lai kļūtu par žurnālistu.

Made on
Tilda