Jaunumi - JAUNUMI

Jaunieši un vecāki turpina izmantot iespēju saņemt bezmaksas konsultācijas

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas radītās sekas uz jauniešu un viņu vecāku emocionālo veselību, biedrība “Attīstības platforma YOU+” ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālo atbalstu kopš marta mēneša piedāvā jauniešiem un viņu vecākiem saņemt bezmaksas konsultācijas.

Arī otrajā projekta mēnesī sniegtas 74 psihologa konsultācijas jauniešiem, 74 psihologa konsultācijas vecākiem un 74 konsultācijas par sportu un veselīgu uzturu jauniešiem. Tāpat aizvadīta jauniešu mentalās veselības atbalsta grupa, kura, tāpat kā iepriekš, 4 reizes tikās ar dažādiem mentālās veselības speciālistiem. 

Vēl joprojām vislielākais pieprasījums izveidojies pēc psihologa konsultācijām jauniešiem. Jauniešu pieteikumos sniegtā informācija par konsultāciju nepieciešamības iemesliem un augstais pieprasījums liecina par Covid-19 pandēmijas radīto emocionālo spiedienu uz jauniešu mentālo veselību. Jaunieši savos pieteikumos norāda ne tikai uz apjukumu, depresijas pazīmēm un trauksmi, bet pat uz domām par nāvi un paškaitējumu.

Bezmaksas psihologa konsultācijas projekta ietvaros saņem ne tikai jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet arī jauniešu vecāki. Psihologa konsultācijas vecākiem šobrīd ir ļoti nozīmīgas, jo Covid-19 pandēmijas izraisīta situācija valstī un no tās izrietošie ierobežojumi ir mainījuši arī vecāku ikdienu. Pieteikumos liela daļa vecāku norāda uz attiecību pasliktināšanos ar bērniem, neizpratni par bērnu uzvedības izmaiņām un bailes par turpmāko nākotni. 

Lielu atbalstu jauniešiem šajā sarežģītajā laikā sniedz arī sporta speciālista konsultācijas. Vispārzināms ir fakts, ka veselīgs dzīvesveids veicina mentālās veselības uzlabošanos. Bieži vien viss, kas jauniešiem nepieciešams, lai sāktu dzīvot veselīgāk, ir atbalsts un ieteikumi no kāda uzticama cilvēka. Šajās konsultācijās šo lomu uzņemas sporta speciālists, kurš ne tikai kopā ar jaunieti konsultācijās meklē veidus kā uzlabot fizisko veselību, bet arī uztur regulāru kontaktu ar jaunieti, piedāvā tiešsaistes treniņus, dodas ārā trenēties un uzklausa ne tikai jautājumos par sportu un veselīgu uzturu, bet arī sniedz emoconālu atbalstu dažādās situācijās. 

Jauniešu mentālās veselības atbalsta grupas ir balstītas uz jaunietis jaunietim principu. Šajās grupu nodarbībās jaunieši mēneša garumā apmeklē četru nodarbību ciklu, kura laika meklē atbildes uz sev svarīgiem ar mentālo veselību saistītiem jautājumiem. Lai nodrošinātu šo nodarbību lielāku efektivitāti, katrā no nodarbībām pieslēdzas arī kāds jomas speciālists - psihologs, sociālais darbinieks, jauniešu mentors, karjeras konsultants vai koučs. Tas sniedz iespēju jauniešiem uzdot tiešus jautājumus un iegūt informāciju, ko vēlāk pārrunāt ar citiem jauniešu grupas dalībniekiem, tādā veidā jaunieši spēj vairāk atklāties, dalīties savā pieredzē un palīdzēt viens otram. 

Konsultācijas jauniešiem un vecākiem nodrošina pieredzējuši un sertificēti speciālisti, konsultācijas iespējams saņemt gan latviešu, gan krievu valodā. Prioritāri atbalstu iespējams saņemt jauniešiem un viņu vecākiem no Liepājas un topošā Dienvidkurzemes novada. 

Šobrīd liela daļa no speciālistiem ir pilnībā noslogoti un pieteikties iespējams tikai vecāku psihologa konsultācijām. Tikko kā rinda uz jauniešu psihologa un sporta speciālista konsultācijām būs mazinājusies, pieteikšanās šīm konsultācijām tiks atvērta atkāroti. Seko līdzi aktuālajai informācijai biedrības “Attīstības platforma YOU+” sociālo tīklu kontos Facebook un Instagram @youpluss.lv. Pieteikties konsultācijām iespējams aizpildot anonīmu pieteikuma anketu - www.youpluss.lv/atbalsts

Nodarbību cikls tika organizēta projekta “Jauniešu atbalsta tīkls” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Attīstības platforma YOU+”.

#NVOCovid2021

Made on
Tilda